Rasbo kulturvecka 2021 – nu är vi på gång!

En glad nyhet för alla kulturtörstande: Nu satsar vi på att kunna genomföra kulturveckan den 8 till 15 augusti i år. Reservera dessa dagar!

Programhäftet kommer i era brevlådor i början av juni och vi hoppas att pandemirestriktionerna inte sätter hinder i vägen för det spännande program vi kan presentera med artister, författare och olika aktiviteter för alla åldrar.

Håll ögonen öppna för ytterligare information på denna hemsida och facebooksidan Rasbo kulturförening.

Vi är mycket tacksamma för alla som stödjer vår verksamhet genom att betala medlemsavgift! Om du varit medlem och vill kvarstå som sådan, eller om du vill bli ny medlem, kan du betala årsavgiften till föreningens plusgiro 485752-0 eller via Swish 123 621 86 48. Avgiften är 150 kronor per person eller 250 per familj för år 2021. Ange namn och e-postadress i meddelandefältet så kan vi nå dig med olika utskick.

Styrelsen för Rasbo Kulturförening 

Läs mer om Kategorier Okategoriserade