Rasbo kulturvecka – programmet klart!

Rasbo kulturförening hälsar alla välkomna till årets kulturvecka, som är nästan lika fullmatad som vanligt!

Nu är programhäften för årets kulturvecka den 8 till 15 augusti under distribution i brevlådor i Rasbo, Rasbokil, Stavby och Tuna. Det kommer också att läggas ut på många offentliga platser, håll ögonen öppna! Observera att programmet för veckan bygger på regeringens och Folkhälsomyndighetens tidsplan för hävande av Covid-19-restriktionerna, när det gäller antal besökare, avstånd och andra krav. Blir det förändringar av denna plan, kommer vi att göra de ändringar i programmet som blir nödvändiga. Vi kommer självklart att följa gällande restriktioner och ändringar i programmet kommer att annonseras på denna hemsida och på föreningens Facebooksida.

Programmet finns för nedladdning på denna länk:

Biljettköp på www.kulturbiljetter.se har nu öppnats!

Bokning och betalning av biljetter via Kulturbiljetter samt reservering av plats på dansdagen via Simple Signup görs enligt instruktioner på programhäftets sista sida. Välkommen med din beställning!

Med vänlig hälsning /Styrelsen

Läs mer om Kategorier Okategoriserade